+38 (054) 566-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:

Використання лісу в культурно-оздоровчих цілях

Ліс - найважливіша природоутворююча частина навколишнього природного середовища. Він позитивно впливає на клімат, очищення атмосфери. Надзвичайно велика оздоровча і культурно-естетична роль лісу.
Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних,спортивних,туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища та природних ландшафтів, з дотриманням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог у відповідності до Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007р. №761.
Використання корисних властивостей лісів може бути тимчасово зупинене у разі високої пожежної небезпеки, незадовільного стану лісів внаслідок ущільнення ґрунту їх відвідувачами, виникнення вогнищ шкідників і хвороб лісу та інших факторів, що приводять до ослаблення природних функцій лісів.
У разі погіршення стану насаджень, лісгоспом з’ясовуються причини погіршення, вживаються заходи до зняття або зниження рівня рекреаційного навантаження, а також до усунення причин такого погіршення та регулювання інтенсивності відвідування.
Найбільш широко з цією метою використовуються рекреаційно-оздоровчі ліси лісгоспу (ліси в межах населених пунктів та лісопаркова частина лісів зелених зон), площа яких становить 142,6 га.

Запроектовані обсяги заходів з благоустрою лісів рекреаційного призначення за функціональними зонами

Запроектовані заходи Одиниця вимірювання Обсяги заходів Термін виконання
Зона масового відпочинку
1.Встановлення аншлагів шт 10 щорічно
2.Виготовлення і встановлення малих архітектурних споруд (лісові меблі) шт 10 ревізійний період
3.Виготовлення малих архітектурних форм (навіси, бесідки, місця для вогнищ) і т.д. шт 10 щорічно
4.Облаштування зупинок для автотранспорту шт 5 ревізійний період
5.Будівництво спортивних майданчиків шт 1 -*-
В цілому територія рекреаційно-оздоровчих лісів характеризується високим класом стійкості, середнім класом естетичної оцінки та середньою рекреаційною оцінкою,не високою стадією дигресії, що враховувалось під час проектування заходів з благоустрою. Місця знаходження запланованих елементів благоустрою наведені в проектних відомостях по лісництвах.