+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


1.04.2021 13:46 - давність новини: 12 дн.

1 квітня - Міжнародний день птахів

      Птахи – окраса нашого життя. Вони зачаровують своїм співом, поведінкою і надають природі неповторного колориту. Вони – наші помічники, бо доглядають за деревами і поїдають комах. Роблять те, що людям не під силу – рятують наші ліси від шкідників. 
     Пташки також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.
 

     І тому, виготовлення та розвішування шпаківень - це щорічний плановий захід. Адже, розвішування шпаківень – це біологічний метод боротьби з шкідниками лісу, який не шкодить довкіллю на відміну від хімічного.
     Цьогоріч школярами учнівського лісництва «Полісся» Свеської спеціалізованої школи I-III ступенів №1 виготовили 500 шпаківень,але через карантин, вони не зможуть  прийняти участь з лісівниками  у святкуванні Дня птахів та розвісити особисто ці шпаківні.
     Птахи потребують захисту і нашої уваги в усі пори року. І добре було б, якби не лише лісівники, а й усі люди пам’ятали: стан нашого довкілля та природи багато в чому залежить від нас, і  ми повинні дбайливо ставитися до всього,  що нас оточує.