+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


5.04.2021 11:02 - давність новини: 8 дн.

До уваги «чорних лісорубів»

            ДП Свеське лісове господарство кожного року проводить ряд невідкладних заходів для попередження та боротьби з незаконними рубками в лісових массивах, закріплених за лісгоспом. Головним напрямком роботи є проведення сумісних рейдів державної лісової охорони з представниками поліції, проведення роз’яснювальної роботи серед населення, проведення бесід та лекцій, встановлення камер відео нагляду.
           Тому хочемо попередити всіх «чорних лісорубів», та нагадати адміністративну та кримінальну  відповідальність:
         Ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  , а саме: незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(510-1020грн) і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-5100грн).
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з вищезазначених порушень, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(1020-1530грн) і на посадових осіб - від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(10200-15300грн).
 Також порушнику доведеться відшкодувати шкоду, заподіяну лісу згідно такс, затверджених Постановою КМУ №665  від 23 липня 2008 року  за кожне зрізане дерево.Для приміру за один пень сиро ростучого дерева діаметром 26,1-30 см, довадеться сплатити 4670 грн.
       Окрім того, статтею ст. 246 Кримінального кодексу України, передбачена кримінальна відповідальність, а саме незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(17000-25500грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.