+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


23.03.2020 13:37 - давність новини: 9 дн.

Бережіть легені нашої планети!

21 березня ЛІС відзначає свій день, своє свято, у це свято гордимося, що ми є лісівниками, примножувачами лісових багатств, та галуззю яка оберігає зелені легені Планети. У 2012 році, з метою підвищення обізнаності суспільства про важливість лісів, Генеральною Асамблеєю 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Починаючи з 2013 року Міжнародний день лісів  відзначають в усіх країнах світу.
Ліс – найбільше природне багатство. Про Його величність Ліс складено чимало віршів, нарисів, поезій, афоризмів, тощо. Дивно, що митці – це і поети, і письменники, і художники описують і змальовують ліс у своїх творах,  як живу істоту.
         Насправді ліс – живий. Він говорить, співає, дихає, народжує, пробуджує… Недаремно, що саме на початку весни відзначається Міжнародний день лісів. Адже,  навесні ліс оживає після довгої зими. Ще недавно він був похмурим, а дерева стояли голі. А тепер ліс осяяло весняне сонечко. Тугі бруньки набухли на деревах за кілька днів. Вони розкрилися у ніжне зелене листя. Весняний ліс знову шумить від вітру.
       Відразу після закінчення зими, на ще мокрій та холодній землі з’являються перші проліски. Це маленькі, ніжні та тендітні квіти, але які ж вони сильні та витривалі! Проліски не бояться пробиватися крізь залишки снігу, назустріч сонцю. Вони не бояться також весняних приморозків.
     Скоро землю знову прикрасить шовковий килим з м’якої трави. А на сонячних лісових галявинах виростуть справжні розсипи різнокольорових квітів. Це яскраво-жовті примули, лілові крокуси, голубі дзвіночки, червоні дикі тюльпани. А слідом за ними білим або рожевим кольором зацвітуть деякі лісові дерева та кущі.
Цей день – привід піднести на повний голос питання про значення лісів для підтримання здорового довкілля та про важливість їх збереження.  Адже ліси — це легені нашої планети, вони виробляють кисень, нейтралізують шкідливі викиди,  зберігають водні ресурси, впливають на  формування клімату планети, допомагають підтримувати родючість ґрунтів, захищають їх від ерозії, рятують людські поселення від повені. Крім того, ліс є цілісною екологічною системою, середовищем існування величезної кількості рослин і тварин.
У 2020 році Міжнародний день лісів відзначався під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити». На жаль, ця Акція, проходила не так, як хотілося. Але… Незважаючи на всі негаразди, лісівники ДП «Свеський лісгосп» виконують свою тяжку роботу і на даний час закінчують посадку лісу по лісгоспу. Всього буде створено 83га, де висаджено більше 500тис. сіянців, також проведено доповнення на площі 77га. В цьому році було висаджено, окрім головних лісо утворюючих порід, сосни та дуба звичайних, ялини європейської, такі породи, як модрина європейська та модрина Гмеліна.  Для своєчасної та якісної посадки лісу у лісових розсадниках виростили достатню кількість стандартних сіянців сосни звичайної, дуба звичайного, ялини європейської, модрини європейської
Ще восени минулого року на площі 55 га проведена механізована підготовка ґрунту плугом ПКЛ-70, наразі вона продовжується.
Для того, щоб літом проводити догляд за лісовими культурами треба підготуватися зараз.Поряд з уже звичними ручними прополками та обкошуваннями за допомогою кущорізів  останні роки в ДП «Свеський лісгосп»  основний акцент робиться на використанні тракторної техніки в агрегаті з сучасними культиваторами та мульчерами. Використання таких агрегатів вимагає більш ретельного  очищення ділянок від порубкових залишків і пониження пеньків. На данний час пониження пнів було проведено на площі 35га.
Весняний ліс ошатний та світлий. Прогулянка ним – це справжнє задоволення.
      Ось тому, професія лісівника важлива і почесна. Охороняти, вирощувати, зберігати – це найважливіші дії кожного з нас стосовно лісу.
Ми відновимо українські ліси!