+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


4.07.2019 15:58 - давність новини: 329 дн.

І знову про догляд за лісовими культурами

Важливим критерієм оцінки кожного лісівника, керівника держлісгоспу є стан лісових культур. Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівника. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур. Крім цього, знищення бур’янів та порослі мало цінних порід знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід.
Догляд включає в себе комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. Це і поліпшення якісних властивостей грунту, і видалення трав’яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення.
Поряд з уже звичними ручними прополками та обкошуваннями за допомогою кущорізів  останні роки в ДП «Свеський лісгосп»  основний акцент робиться на використанні тракторної техніки в агрегаті з сучасними культиваторами та мульчерами. В травні цього року мульчером було оброблено 17 га лісових культур, а в червні 32 га.
Використання таких агрегатів вимагає більш ретельного  очищення ділянок від порубкових залишків і пониження пеньків. Та додаткові затрати на підготовку ділянки сповна компенсуються високою продуктивністю, адже за зміну такий агрегат, залежно від умов праці,  виконує від 1-го  до 2-х  га доглядів.