+38 (054) 562-26-12
info@remove-this.svesales.com.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


14.03.2017 16:44 - давність новини: 3 р.

Лісокультурну кампанію розпочато!

Тільки зійшов сніг і весняне сонечко почало дарувати землі перше тепло, в лісництвах ДП «Свеське лісове господарство» закипіла робота. З перших чисел березня лісівники розпочали весняну лісокультурну кампанію або просто – посадку лісу. Цієї весни в лісгоспі заплановано створити нові насадження на площі 135  га, будуть відтворені ліси на усіх зрубах 2016 року та на кількох зрубах 2017 року, крім того на площі  141 га посадок минулих років буде проведено заходи з доповнення лісових культур, адже минулорічне літо було надзвичайно спекотним і частина саджанців загинула, тепер їх слід обов’язково замінити новими. Також слід зазначити, що планується відновити природнім шляхом 21 га зрубів. Щоб виконати перелічений вище план, в лісових розсадниках підприємства минулого року було вирощено   1 603, 6 тис. грн..   даної кількості повністю вистачить для проведення цьогорічної посадки лісів. Підготовка грунту була проведена лісництвами ще восени на площі 68,5 га, що дало змогу оперативно, з настанням сприятливих погодних умов, розпочати роботи.
             На посадку в лісгоспі набирають працівників та включають їх до свого штату. В свою чергу, це дає змогу задіяти на даних роботах ряд жителів району, котрі зможуть підтримати свій сімейний бюджет.. Як і в минулі роки, активну участь у створенні нових насаджень прийматимуть  Свеське  учнівське лісництво, за що ми - лісівники щиро дякують школярам за їх допомогу та небайдуже ставлення до природи.
             Посадка лісу в розпалі, а час не стоїть на місці, лісівники вже почали турбуватися про лісовідновлення у 2017 році. Всю зиму і частину весни на шишкосушилці переробляють заготовлені зимою лісництвами шишки сосни та ялини, їх у цьому році було  перероблено  11 029 кг , а отримане насіння висіють в розсадниках та спеціальних коробах. В сховищах чекають весняного висіву в розсадники насіння інших листяних порід.
Кажуть весняний день – рік кормить, то це про аграріїв ( лісове господарство нині підпорядковується Мінагрополітиці), лісівники ж працюють для прийдешніх поколінь. Якщо ми не садитимемо ліс сьогодні – то що матимуть у майбутньому наші діти та онуки?.
Тільки кропітка, важка та відповідальна повсякденна праця лісівників дасть змогу виростити якісний посадковий матеріал для майбутніх лісів. Лісівники мають в найкоротші строки висіяти насіння в підготовлений грунт , потім всю весну та літо будуть доглядати за посівами: поливати, притіняти, боротися з бур’янами та хворобами сіянців та ін.