+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


30.11.2016 15:09 - давність новини: 4 р.

Виробництво паливних гранул себе виправдовує, - директор Свеського лісгоспу Олег Закусило

«Реалізовуємо пелети і в межах області, і поза її межами. Потужність лінії дозволяє виготовляти до 1,2 т готової продукції за годину, що за оптимальних умов дає можливість отримати до 1800 т паливних гранул в рік. До цих показників ми поки що не дотягуємо, але вже виходимо на оптимальний режим роботи. Як сировину для виготовлення пелет використовуємо відходи деревопереробки. За рік їх накопичувалося в лісгоспі близько 19 тис. т, більша частина з яких просто утилізувалася, що потребувало додаткових витрат на утилізацію, тепер же ці відходи працюють на прибуток», - коментує виробництво паливних гранул (пелет), що відкрито на базі Свеського лісгоспу Сумського ОУЛМГ, директор підприємства Олег Закусило.
Лінія введена в експлуатацію у червні минулого року і, за словами директора лісгоспу, повністю себе виправдовує. Відтак, за весь період експлуатації свеські лісівники виробили майже 1390 тон пелет, 1362 з яких вже реалізовано. Сума реалізації склала 2,5 млн. грн. Чистий прибуток підприємства від реалізації пелет склав 603 тис. грн.
До слова, за висновками фахівців, використання пелет в опаленні в рази дешевше в порівнянні з використанням газу і на порядок вигідніше за використання дров. Введення в дію виробництва пелет на базі лісгоспу забезпечило підприємству безвідходне виробництво та додаткові прибутки, що стало суттєвим внеском в економіку області.