+38 (054) 562-26-12
info@remove-this.svesales.com.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


8.04.2019 15:08 - давність новини: 99 дн.

Збережемо ліси від пожеж

            Як відомо пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах України наступає період, коли різко зростає небезпека лісових пожеж. Саме тому керівництво лісгоспу до початку пожежонебезпечного періоду спрямовує ряд невідкладних заходів для боротьби з лісовими пожежами.
        ДП Свеський лісгосп кожен рік ретельно готується до протипожежного періоду і вкладає значні кошти на придбання та оновлення пожінвентаря, а також розробляє заходи по недопущення виникнення лісових пожеж, а в разі їх виявлення негайного ліквідування.
       Так з початку року в лісгоспі  розроблені, погоджені та затверджені мобілізаційно-оперативні плани по попередженню та гасінню лісових пожеж, складені схеми патрулювання державної лісової охорони, укомплектовані списки добровільних пожежних дружин по всім лісництвам кількості 80 чоловік, та створено 2 резервних  пожежних команди  по промислових об’єктах АТК та цеху переробки деревини в кількості 38 чоловік, наказами по лісгоспу:- призначені відповідальні за пожежну безпеку по всім підрозділам створений штаб пожежогасіння,  призначена пожежно-технічна комісія, розроблені та затверджені плани попереджувальних заходів на 2019рік по створенню мінералізованих смуг та догляду за ними.
        Для спостереження за лісовими масивами в лісгоспі працює дві системи відео спостереження за лісовими масивами встановлені на вежах в смт. Ямпіль та смт. Свеса, які охоплюють всі лісові масиви району. Працює 2 пожежних наглядачі.
        Але ДП Свеський лісгосп звертається до Вас, шановні керівники місцевого самоврядування,  підприємств, організацій та мешканців району : “Пам’ятайте про  правила протипожежної безпеки, поводьтеся обережно з вогнем!”
            Основна причина лісових пожеж – необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки. Особливо тривожить той факт, що керівники сільських господарств, підприємці та жителі сіл, а особливо так звані «інвестори», прибирають  суху траву за допомогою вогню. Підпаливши  траву,  господарі не слідкують за поширенням вогню,  і як наслідок вогонь потрапляє  в ліс. В кінці березня та протягом квітня неодноразово мешканці нашого району мали нагоду  спостерігати величезні стовпи диму, які були видно за десятки кілометрів, та тільки гасінням таких пожеж, які сягають майже сотні гектар і знищують на своєму шляху всю флору і фауну, доводиться тільки лісівникам.
            ДП Свеський лісгосп попереджає, що заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети у пожежонебезпечний період, а особливо розпалювання вогнищ суворо заборонено. Також заборонено без погодження з керівництвом ДП «Свеський лісгосп»   проведення будь-яких культурно-масових заходів.
         Звертаємо Вашу увагу, що порушення правил пожежної безпеки в лісах тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб - від 255 грн до 850 гривень.
- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.
- самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1 190 грн до 1 700 гривень.
         Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
            Не зайвим буде нагадати про статтю 73 адміністративного Кодексу України,  яким засмічення лісів побутовими відходами також тягне накладання штрафу на громадян від 425грн до 850грн, та посадових осіб від 850грн до 1700грн. 
            Тому хочемо нагадати, що з початком пожежонебезпечного періоду в лісгоспі рпацює система відео нагляду, яка дає змогу цілодобово спостерігати за лісовими масивами на території всього району, та попередити всіх мешканців і гостей, що від кмітливого «ока» відеокамери, яка може зафіксувати номери автомобіля на далекій відстані жодному порушнику лісового законодавства не уникнути адміністративної відповідальності.  Отож, перш ніж порушувати правила пожежної безпеки в лісі , залишати після власного відпочинку смітник, зазирніть до власної кишені, чи є там гроші для чималих штрафів.
            Наближаються святкові дні, і кожен мріє відпочити серед природи, але не забуваймо, що пік лісових пожеж зазвичай припадає на вихідні та святкові дні. Масовий відпочинок «на природі» дорого коштує і для самої природи, і для оперативних служб, які рятують ліси від лиха,- лісової охорони та підрозділів МНС. Відпочиваючи, не порушуйте пожежної безпеки. Маємо нарешті усвідомити: найменша іскра, недбало кинутий недопалок або непогашене багаття можуть завдати страшної шкоди «зеленим легеням» планети. Станьмо спільно з нами   до лав захисників лісу . Якщо ви стали свідком пожежі не залишайтесь байдужими. Коли  вогонь не великий спробуйте  загасити самотужки  або  зателефонуйте  до служб , які цілодобово чергують, аби врятувати ліс від пожежі.
            Щодня, а також у святкові дні у держлісгоспі постійно  чергує пожежна бригада на чолі з фахівцями, а в лісництвах чергові, які, отримавши сигнал про лісову пожежу, негайно вживатимуть необхідних заходів, щоб її загасити.
         ДП Свеське лісове господарство ще раз закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування в лісі. Не залишайтесь байдужими до краси нашого зелен-краю, його дивовижних краєвидів. Бережімо спільними зусиллями кожен куточок рідної природи.
         У разі виявлення лісової пожежі телефонуйте  за телефонами:
            черговому по лісгоспу - моб. – 096-242-30-67,  або 101.
-          6-38-66
            черговим  по лісництвах :       Свеського – 6-40-06
                                                                  Дружбівського – 4-35-82
                                                                  Прудищанського – 2-19-93
                                                                  Олинського- 2-29-52
                                                                  Чуйківського  - 5-54-33
 
           
                                                           Інженер охорони та захисту лісу
                                                           ДП «Свеський лісгосп»
                                                           С.М.Отрошок