+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


7.10.2020 14:29 - давність новини: 57 дн.

Небезпека лісових пожеж!!!

 

  Мабуть, найбільша біда для лісів України – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи, часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозної шкоди наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.
     Однак, на превеликий жаль, є люди, які цього не усвідомлюють і вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева, топтати, рвати і знищувати рослинність. На даний час дуже актуальна проблема лісових пожеж,отже поговоримо про страшні наслідки лісових пожеж!
 
          Лісова пожежа завжди починається через зовнішні причини. Іноді випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше  пожежа є наслідком неправильних дій людини. Вчені підрахували, що 50-70% пожеж виникає в радіусі 5 км від населених пунктів, а за межами 20 км – всього лише 3-10%. ДП «Свеське лісове господарство» закликає населення,  щоб не знищити ліс і не постраждати самому, необхідно дотримуватися заходів пожежної безпеки.
По-перше, необхідно обережно поводитися з вогнем. Не кидайте на землю непогашені сірники і недопалки
По-перше, необхідно обережно поводитися з вогнем. Не кидайте на землю непогашені сірники і недопалки
По-друге, не залишайте в лісі сміття, особливо скляні банки або пляшки. Осколок скла може, як лінза, сфокусувати сонячні промені і викликати велику лісову пожежу. Навесні лісові пожежі часто виникають через підпали сухої тогорічної трави. Сумна статистика свідчить про щорічне різке збільшення кількості лісових пожеж, особливо у період святкових та вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється до лісів на відпочинок. На жаль, нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та людей. Несвідомі громадяни, які не задумуються про наслідки своєї недбалості поводження з вогнем у лісових масивах.
Для запобігання лісових пожеж працівниками лісової охорони ДП “Свеське лісове господарство”,  проводяться рейди по виявленню неконтрольованих підпалів сухої трави поблизу лісових масивів. Під час рейдів проводяться бесіди з місцевими жителями .
Велике прохання ! Якщо Ви побачили лісову пожежу, то по можливості зразу зателефонуйте в державну службу з надзвичайних ситуацій за номером 101, Вашу сільську або селищну раду або до чергового в ДП “Свеське ЛГ  т. 6-38-66 та повідомте, де Ви знаходитесь, Вкажіть певні орієнтири, за допомогою яких можна б було визначити місце пожежі.
Будьте обережними!!!!
Будьте обережними!!!!