+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


25.05.2020 14:52 - давність новини: 76 дн.

Заходи боротьби зі шкідниками природи

Для обстеження насаджень з метою виявлення і моніторингу шкідників нині в світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами, що дають змогу отримувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі одержаних при цьому даних планувати відповідні заходи.
У пошуках кращого методу боротьби зі стовбурними шкідниками, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки.
Основною метою застосування феромонних пасток є: - виявлення нових вогнищ;
 - встановлення меж вогнища;
- встановлення динаміки льоту присутніх на території області шкідників;
 - зниження чисельності шкідників за допомогою феромонних пасток для створення «самцевого вакууму» та дезорієнтації самців, тобто порушення феромонного зв'язку між статями.
З настанням теплої погоди працівники ДП «Свеський лісгосп» здійснили обстеження лісових ділянок та встановили феромонні пастки для виявлення шкідників лісу.
Встановлення феромонних пасток дозволить моніторити кількість і відловлювати шкідників, прогнозувати їх чисельність в майбутньому. 
Також підприємство звертається до громадян з проханням не пошкоджувати та не переміщувати пастки, якщо доведеться з ними зіткнутися в лісі, - для людини та природи такі пристрої не несуть ніякої загрози.