+38 (054) 562-26-12
svles@remove-this.i.ua
вул. Дачна, 24, смт. Свеса, Ямпільський район, Сумська область, 41226
Погода:
< Попередня новина


29.05.2020 09:12 - давність новини: 72 дн.

Упорядкування території Туранівської криниці

Туранівська Крини́ця — гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Ямпільського району Сумської області, в лісі між селами Олине та Грем'ячка.
Площа 0,8 га. Статус надано 1999 року. Перебуває у віданні ДП «Свеське лісове господарство» (Свеське л-во, кв. 34).
Статус надано для збереження криниці-ставка з джерелами чистої води.
    Ця криниця відома вже три століття і славиться своєю цілющою водою. Тут завжди можна зустріти людей: одні просто втомлюють спрагу, інші милуються красою тамтешньої природи, а треті – п’ють джерельну воду з надією на зцілення від недугів. Адже говорять, що вона лікує шлункові хвороби, допомагає немічним та людям з вадами зору. А вода там дійсно чиста та цілюща, оскільки джерело пробивається через декілька шарів різних глин, верхній з яких виходить на поверхню – блакитна глина.
Силами працівників Олинського лісництва ДП «Свеський лісгосп» проведено заходи щодо упорядкування території Туранівської криниці, яка відома на теренах всієї Сумської області, а саме обкошено прилеглу територію від бур’янів, зібрано побутове сміття, встановлено водоохоронний знак про заборону порушення водоохоронного режиму та пофарбовано саму криницю.